Może wreszcie szansa na Nobel- z badań nad Big Cycem ?

Big Cyc złożył rękopisy w Bibliotece Jagiellońskiej

GW

Rękopisy zespołu Big Cyc będzie można przeglądać w Bibliotece Jagiellońskiej. To kolejny zespół, który przekazał swoje zbiory w ramach akcji: Szanujmy wspomnienia…

Wśród nieco pożółkłych już rękopisów i zapisów nutowych znalazły się m.in. takie znane piosenki, jak: „Nie wierzcie elektrykom”, „Tu nie będzie rewolucji”, „Tylko mamona” czy „Nasz PRL”. Wszystkie z autografami członków zespołu. – To piosenki z zawadiacką nutką, które rozwalały systemy, dzięki którym ludzie mieli dobry humor w trudnych czasach – podkreślał Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, odbierając rękopisy z rąk muzyków…Materiały będą konserwowane i udostępniane w Bibliotece Jagiellońskiej. W wersji internetowej pojawią się w Cyfrowej Bibliotece Polskiej Piosenki.

„Szanujmy wspomnienia” to wspólne przedsięwzięcie Biblioteki Polskiej Piosenki, Biblioteki Jagiellońskiej i Instytutu Muzykologii UJ.

Komentarze 3

 1. No właśnie, trafny komentarz. Na takie rzeczy stać „Jagiellonkę”. He, he, he, he, światowy poziom…

 2. Uniwersytet Jagielloński znalazł wreszcie swoją drogę do czołówki. Postanowiono uzupełnić kolekcję bibliofilskich zbiorów muzycznych. Obok rękopisów Beethovena, Mozarta, Chopina, czy Szymanowskiego Jagiellonka „pozyskała” (na pewno żmudną pracą wielu naukowców) rękopisy zespołu o wzniosłej nazwie Big Cyc. Wprawdzie ja, jako fizyk i matematyk, nie miałem nawet pojęcia o istnieniu takiego zjawiska muzycznego, to jednak przekazanie rękopisów miało bardzo głośną oprawę: obecność prasy i radia. Na własne uszy słyszałem (przekaz radiowy) jak sam wicedyrektor Jagiellonki dr. Andrzej Obrębski dziękował za nuty. W tym piosenki „Wielka miłość do babci klozetowej”. ———– Taka jawność działań skundlających wysoką kulturę polską woła o pomstę do nieba!
  autor: ~Maciej Horowski
  ——————–

  Panie Macieju. Pozwolę sobie nieco dorzucić. „Wielka miłość do babci klozetowej” jest poniekąd zasadna i może być rezultatem lektury moich tekstów odnośnie ‚Dziejów UJ’ – gdzie jak pisałem prof UJ nie zdołali zidentyfikować stanu wojennego a babcie klozetowe na ogól to potrafią – zatem winny być źródłem wiedzy dla prof UJ i miłości kochających wiedzę. Przypomnę o czym są teksty na NFA , ze Jagiellonka nie chciała przyjąć moich zbiorów naukowych (głownie zagranicznych) bo co by z tym robiła i kto by to czytał. Sugerowano nawet – skoro to zagraniczne to wysłać za granicę ! Jakby biblioteki naukowe przyjmowały za darmo księgozbiory naukowe to argument – polska nauka słabo stoi bo nie ma pieniędzy na naukę, na literaturę itp – byłby nieuprawniony. Podobnie gdyby na etaty uczelnie przyjmowały tych co i bez finansowania mają większe osiągnięcia naukowe od tych co są milionami finansowani. To by była tragedia dla obecnych beneficjentów nauki. ” Wśród nieco pożółkłych już rękopisów i zapisów nutowych znalazły się m.in. takie znane piosenki, jak: .. „Tylko mamona” – To chyba wyjaśnia zainteresowanie uczelni gdzie „Tylko mamona” jest wartością.
  autor: ~Józef Wieczorek

 3. Cyt.”Sugerowano nawet – skoro to zagraniczne to wysłać za granicę ! Jakby biblioteki naukowe przyjmowały za darmo księgozbiory naukowe to argument – polska nauka słabo stoi bo nie ma pieniędzy na naukę, na literaturę itp – byłby nieuprawniony.” Nadaje się prosto do filmu Barei, jako fragment scenariusza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: