Prezydent do studentów: zostańcie!

Prezydent do studentów: zostańcie!

tvn.24

 Wypływ z kraju ludzi najzdolniejszych jest nieszczęściem. Można zdobywać wiedzę i doświadczenie za granicą, bo Europa jest otwarta. Ale wszystko po to, żeby wrócić – mówił prezydent Lech Kaczyński na spotkaniu z młodzieżą maturalną i akademicką w Łodzi. Zapowiedział też, że w Pałacu powstanie stanowisko pełnomocnika ds. młodzieży.

– To wielki sukces, że obecnie prawie 50 procent młodzieży studiuje, ale musimy się zastanowić, co to wykształcenie nam realnie da – mówił Lech Kaczyński. Jak dodał, w dzisiejszych czasach wiedza jest jednym z narzędzi rozwoju gospodarki. – I to nieważne, czy ktoś jest prawnikiem, inżynierem czy rusycystą – powiedział prezydent.

Lech Kaczyński podkreślał też problem emigracji młodych ludzi za granicę. – Wypływ z kraju ludzi najzdolniejszych jest nieszczęściem. Można zdobywać przez kilka lat doświadczenie gdzieś indziej, bo Europa jest otwarta, ale po to, żeby wrócić – przekonywał. Jak dodał, obecnie młodzi ludzie wyjeżdżają na rok lub dwa, a potem zostają na zawsze. – I nie prawię wam opowiastek pedagoga, ale mówię, jako prezydent Polski – podkreślił.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: