Do końca obecnej kadencji rządu ustawa – Prawo o szkolnictwie wyższym nie będzie nowelizowana

Zmiany w konstytucji dla nauki poczekają

DGP

Do końca obecnej kadencji rządu ustawa – Prawo o szkolnictwie wyższym nie będzie nowelizowana – zadeklarował minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Konstytucja dla nauki weszła w życie ponad miesiąc temu. Jednak niektóre jej zapisy cały czas budzą zastrzeżenia nie tylko środowiska naukowego, ale też rzecznika praw obywatelskich.

Chodzi przede wszystkim o przepis przyznający sędziom trzech sądów (SN, NSA, TK), w tym sędziom w stanie spoczynku, prawo do dożywotniego zatrudnienia na uczelni w charakterze nauczycieli akademickich, bez względu na wynik oceny pracowniczej…….

 

Jedna odpowiedź

  1. Podsumowuje ze powyzsza dyskusje ze w analogii do przywrocenia gorszego systemu szkolnego w ktorym sam bylem (np. mieszania dzieci 6 letnich z 15 latkami majacych w wielu systemach europejskich legalne prawo wspolzycia seksualnego w tym z doroslymi obywatele Polscy matactwem zmiany nazw Profesora Zwczajnego i Nadzwyczajnego na poprostu Profesora i Profesora uczelni zostali pozbawieni mozliwosci pracy na stanowisku Profesora (Dawniej Zwyczajnego) i prowadzenia samodzielnych badan. Nowa Ustawa Znow zmusza ich do habilitacji i nominacji na Profesora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: