O zmianach, jakie pojawią się w tym roku akademickim na uczelniach

Co czeka uczelnie w nowym roku akademickim? Resort nauki wyjaśnia

PAP

Od 1 października br. wydziały uczelni z najgorszą oceną działalności badawczej nie mogą nadawać habilitacji. A władze uczelni będą zobligowane, by studentkom w ciąży zapewnić indywidualny tok studiów. O zmianach, jakie pojawią się w tym roku akademickim na uczelniach, mówi PAP wiceminister nauki Piotr Müller..

…Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller pytany w rozmowie z PAP, jak zmieni się praca na uczelniach w najbliższym roku akademickim, odpowiedział: „Środowisko akademickie będzie skupiać się na debacie, jak w najbliższym czasie zmieniać swoje uczelnie”. Uczelnie mają rok, by wypracować nowe statuty i nową strukturę uczelni, która lepiej będzie odpowiadać wymogom nowej ustawy. „A to będzie budziło emocje, bo uczelnie zyskają większe możliwości decydowania o swojej strukturze” – dodał.

 

Jedna odpowiedź

  1. Konstytucja dla Nauki mozna skwitowac jednym zdaniem. To bandycka
    pro-Rosyjska mafijna pogrozka od Rosji i Gazpromu. Posiadacze PhD najwyzszego mozliwego stopnia naukowego USA ponownie nazwani sa
    kandydatami nauk w sesie prawa Rosji Sowieckiej. Ustawa ta skazuje praktycznie osoby ksztacace sie calkowicie za granica na azyl przeciwko naukowej warszawie. Takze tytul Profeora jest nie do zaakceptowania w swietl esystemu amerykanskiego poniewaz w USA Prezydent nie ma zadnej wladzy na wolna uczelnia czesto o budzecie malego panstwa. Ustawa jest dowodem ze Polski biznes ktory napewno ksztaltuje obecnie Polskie uczelnie powiazany jest z Rosja a ta kazala promowac habilitycje by Rosjanie w USA zajmowali najlepsze stanowiska akademickie w USA.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: