Wdrażanie ustawy

Gowin: rozpoczynamy konsultacje dotyczące wdrażania Ustawy 2.0

PAP

„Nie jest przypadkiem, że wdrażanie ustawy zaczynamy od spotkania ze środowiskiem samorządów studenckich. Środowiskiem, które reprezentuje 1,5 mln rzeszę młodych, ambitnych, zdolnych Polaków” – powiedział minister…..

Przewodniczący Parlamentu Studentów RP Tomasz Tokarski powiedział, że „Ustawa 2.0 jest dobrym aktem prawnym dla studentów”. Ocenił, że podczas przygotowywania przepisów resort nauki był otwarty na oczekiwania i potrzeby studentów.

 

Jedna odpowiedź

  1. Ustawa 2.0 wydaje sie otwarta wojna PiS wypowiedziana naukowej emigracji, naukowcom Polskim wyroslym z azylu politycznego przed PRL, emigracji zarobkowej i poprostu pozostaniu po wizie studenckiej jak f1b. Ustawa nie zmienia totalitarnego systemu nauki PRL i chroni stolki naukowej nomenklatury blokujacej mlodych i ciezko pracujacych naukowcow aby sie stracic stanowisk nadanych im jeszcze przez PZPR. Pozostawia stopnie i tytuly naukowe ponad PhD kreujac poprz to patronizujaca atmosfere Rosji i ZSSR ponad Polskimi absolwentami nieporownywalnie lepszych uczelni USA gdzie nie ma stopni naukowych ponad PhD. NIe jest mozliwe by absolwent Harvardu z setka wlasnych publikacji wyprodukowanch podczas PhD podlegal naukowo komukolwiek w Polsce tylko dlatego ze nie ma habilitacji lub tytulu Profesora. Ustawa pokazuje ze system komunistyczny PRL jest ciagle zywy w nauce a uczelnie nasycone sa
    ludzmi PRL i PZPR co wyklucza jakikolwiek dialog miedzy Warszawa a naukowa emigracja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: