Tango nauki z gospodarką

Gowin: plan Morawieckiego nie uda się bez silnej nauki i szkolnictwa

PAP

Plan Morawieckiego – zakładający oparcie rozwoju kraju na wiedzy i rosnących kompetencjach społeczeństwa – nie ma szans na powodzenie bez efektywnych sektorów nauki i szkolnictwa wyższego – powiedział w czwartek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin……

podczas konferencji prasowej Gowin podkreślił, że aby inwestycje w naukę miały sens, należy zbudować pomost pomiędzy nauką a przedsiębiorcami. „Pomost nad doliną śmierci, która rozciąga się pomiędzy badaniami naukowymi – a ich wdrożeniami do biznesu. Musimy zbudować jasny, skuteczny system współpracy między światem nauki a światem przedsiębiorców” – mówił Gowin.

W budowie tego pomostu – jak podkreślił – mają pomóc m.in. instrumenty finansowe, w tym jeden z nowszych program Tango 2. Jest to program prowadzony przez Narodowe Centrum Nauki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Podczas czwartkowego spotkania z mediami wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński wyjaśnił, że w programie Tango naukowcy mogą najpierw ubiegać się o grant na badania podstawowe, a później wystąpić o grant do NCBR już jako przedsiębiorcy, którzy chcą skomercjalizować wyniki swoich badań. Pula pieniędzy przeznaczonych na program Tango 2 to 20 mln zł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: