Ustawa 2.0: znamy skład komisji konkursowej

serwis MNiSW

…Konkurs Ustawa 2.0 to wyjątkowo przedsięwzięcie, które umożliwi środowisku naukowemu stworzenie własnej, przystosowanej do ich potrzeb, ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. W pierwszym etapie zespoły złożone z badaczy, doktorantów i studentów przygotują założenia, na których według nich powinny opierać się nowe przepisy.

– W środowisku panuje powszechna zgoda: potrzebna jest nowa ustawa, ale nie przygotowana w pośpiechu ani nie narzucona odgórnie – rozpoczął konferencję prasową minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. – Zależy nam na projektach szczególnie śmiałych, które nie ograniczą się do kontynuacji obecnego stanu rzeczy.

Przewodniczącym komisji został prof. Tomasz Dietl – wybitny polski fizyk, pracujący obecnie w Instytucie Fizyki PAN, w Instytucie Fizyki Teoretycznej UW oraz Advanced Institute for Materials Research na Tohoku University. Prof. Dietl był m.in. członkiem Rady Naukowej i Komitetu Sterującego Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. – Autorytet profesora jest szansą, by zbudować nowy model nauki i szkolnictwa na miarę XXI wieku – zaprezentował nowego przewodniczącego wicepremier Gowin…..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: