Czy chodzi o czystkę kadrową ?

Zmiany na uczelniach. MON poprawia system czy wymienia profesorów?

onet.pl

Uczelnie wojskowe czeka rewolucja. Na pierwszy ogień idzie Akademia Obrony Narodowej, która stanie się Akademią Sztuki Wojennej. Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet, zmiany czekają też wrocławską Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych, która niebawem może stać się Akademią Wojsk Lądowych. Zdaniem ekspertów, zmiany nie poprawią stanu szkolnictwa wojskowego, ale dzięki nim władza przeprowadzi „czystki” kadrowe na uczelniach…….

W całej sprawie jest jeszcze jeden ciekawy szczegół. Nad nową Akademią – według projektu ustawy – nadzór będzie sprawował minister obrony, a stosunki pracy z pracownikami wygasną po dwóch miesiącach od wejścia w życie ustawy. Stanie się tak, jeżeli przed upływem tego terminu nie zostaną im zaproponowane nowe warunki pracy i płacy albo jeśli nie przyjmą oni nowych warunków.

– To jest moim zdaniem główny cel tych mian. Chodzi o czystkę kadrowa, a nie jakąś przemyślaną reformę sytemu szkolnictwa wojskowego – uważa gen. Koziej i dodaje, że takie zadanie dostał mianowany niedawno rektor. – Czy w nagrodę zostanie rektorem Akademii Sztuki Wojennej? Czas pokaże – dodaje.

Podpułkownik Ryszard Parafianowicz na stanowisko rektora-komendanta AON został mianowany przez ministra Macierewicza pod koniec ubiegłego miesiąca. Awansowano go też na stopień pułkownika. Parafianowicz dwa lata temu obronił na AON pracę doktorancką pod tytułem: „Podziemie niepodległościowe na Suwalszczyźnie 1944–1952”. Zastąpił na tym stanowisku rektora-komendanta płk. prof. dr. hab. Dariusza Kozerawskiego, który kierował AON przez 22 miesiące.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: