Senat UWM większością głosów odrzucił protesty wyborcze.

Pyrrusowe zwycięstwo senatu UWM

Debata

Senat UWM większością głosów odrzucił protesty wyborcze. Senat uznał więc, że wybory rektora Ryszarda Góreckiego odbyły się zgodnie z prawem i są ważne. Teraz stanowisko senatu będzie analizowane w ministerstwie nauki. Po wyjściu z posiedzenia senatu rektor prof. Ryszard Górecki nie chciał rozmawiać z dziennikarzami, rzucił tylko – wyraźnie zdenerwowany – że nie uprawia polityki, a jedynie dba o dobro uczelni.
W obszernym piśmie z 15 marca rektora UWM Ryszarda Góreckiego do ministra nauki Jarosława Gowina czytamy m.in., że propozycje zmian w statucie UWM były szeroko konsultowane ze społecznością akademicką, w tym ze związkami zawodowymi.
Jednak rektor ukrył fakt, iż związki zawodowe zajęły wspólne stanowisko krytycznie oceniające proponowane zmiany w ordynacji wyborczej. To stanowisko członkowie senatu zignorowali.
Ponadto rektor powołuje się na to, że uchwałą senatu UWM została przekazana ministrowi nauki w ustawowym terminie tj. pismem z dnia 20 maja 2015 roku a minister nie zaskarżył tej uchwały.
Tylko, że wówczas ministrem była Lena Kolarska-Bobińska, koleżanka partyjna senatora Ryszarda Góreckiego.
Przypomnijmy, prof. Ryszard Górecki był jedynym kandydatem i został ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego decyzją 95 ze 116 elektorów……

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: