Intelektualista transformacyjny

Intelektualista transformacyjny
Herbert Kopiec
Kurier WNET ( Śląski) marzec 2016

…….nowa konieczność dziejowa

Analizowanych procesów w krajach postkomunistycznych, w których większość zdeklarowanych ongiś jednoznacznie zawodowych marksistów przekształciła się dość niespodziewanie w postmodernistów-„intelektualistów transformacyjnych”, nie można było uniknąć…

.zdaniem eksperta-„intelektualisty transformatywnego”, prof. dr. hab. Krzysztofa Opolskiego z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach walki z bezrobociem należy przygotowywać polską młodzież do podjęcia pracy na rynkach zachodnich („Rzeczpospolita” z 13 listopada 2002 r.). Profesor-ekspert doradza, by na polskich uczelniach szkolić „pod względem umiejętności interpersonalnych na pewno do pracy zespołowej, a także różnic kulturowych, np. takich, że w pracy nie okazuje się serdeczności, czy też w ogóle nie można spodziewać się tam jakichś osobistych relacji”..

…. prominentny profesor pedagogiki na swym blogu (2012 r.) odnotował z nieskrywaną atencją: „Po immatrykulacji studentów i doktorantów w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie wykład inauguracyjny wygłosił wybitny psycholog społeczny – prof. dr hab. Janusz Reykowski z Polskiej Akademii Nauk. Przedmiotem analiz były konfl ikty w stosunkach międzyludzkich, ich rodzaje, przyczyny i sposoby radzenia sobie z nimi”. Czyżby współczesny „intelektualista transformacyjny” profesor Reykowski, który w świetle samooceny nie zawsze dobrze sobie radzi sam ze sobą, miał zagwarantowany dożywotni patent na naukową wybitność? .

1

2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: