Dlaczego partii rządzącej ma zależeć na zmianie rektora?

A teraz PiS chce przejąć Uniwersytet Warszawski. Przez przychylnego partii rektora

GW

Na Uniwersytecie Warszawskim huczy od plotek, że PiS chce mieć swojego człowieka na stanowisku rektora. Jak partia może wygrać na największej uczelni wyższej w Polsce?..Na UW będzie 362 elektorów. To studenci, doktoranci, pracownicy naukowi i administracyjni – reprezentują całą społeczność akademicką. Zostaną wybrani do 22 lutego. Pierwszy raz zbiorą się 9 marca. Każdy z nich zapisze wtedy na kartce nazwiska dwóch kandydatów na rektora. Spośród tych, którzy zdobędą co najmniej 10 proc. głosów i zgodzą się na kandydowanie, rektora uczelni elektorzy wskażą 20 kwietnia.

Własnych będzie mieć Parlament Studentów – tu może się zgłosić każdy, kto ma indeks uczelni. Pozostali wybierani są na zebraniach w poszczególnych wydziałach uniwersytetu. – Nigdy nie jest tak, że przychodzą wszyscy pracownicy. Niektórzy nie są tym zainteresowani. Wygląda to mniej więcej tak, że ktoś zgłasza siebie albo kolegę, a kolega – koleżankę. I się głosuje – opowiada pracownik UW.

Nasi rozmówcy uważają, że jeśli zwolennicy PiS zmobilizują się na różnych wydziałach, będą w stanie wskazać wielu elektorów spośród siebie. Dlaczego partii rządzącej ma zależeć na zmianie rektora?……

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: