Reformy będą bolesne i wywołają opór środowiska

Minister Gowin: Reforma nauki i szkolnictwa wyższego zaboli środowisko i PiS

GW
Minister nauki uważa, że na uczelniach pracuje za dużo humanistów, chce też z rankingów czasopism naukowych wyrzucić „jakieś studia gejowskie lub lesbijskie”.

..Nowy minister deklaruje trzy główne cele: odbiurokratyzowanie nauki, wspieranie innowacyjności gospodarki oraz wyłonienie flagowych uczelni. …Gowin ocenia poprzedników krytycznie. – Ogromna część pieniędzy na badania jest wydawana źle, a niektóre obszary badań nie powinny być finansowane ze środków publicznych – mówił podczas sobotniego kongresu Klubu Jagiellońskiego w Warszawie.
Trwonieniu pieniędzy ma zapobiec surowa selekcja i faworyzowanie najsilniejszych. ….Gowin nie ukrywa, że jego reformy będą bolesne i wywołają opór środowiska, a także PiS.
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19198390,minister-gowin-reforma-nauki-i-szkolnictwa-wyzszego-zaboli.html#ixzz3rl3qcjxG

Jedna odpowiedź

  1. Można by wiele pomóc nauce, gdyby ją odbiurokratyzować! Po co te złe przykłady z Unii Europejskiej w postaci sylabusów, oceny nauczycieli akademickich przez studentów. Od oceny wykładowców jest komisja, a nie student. Student może jedynie ocenić kulturę wykładowcy, jego sumienność w wykonywaniu obowiązków, ale nie wiedzę! Nie możemy doprowadzić do absurdu, że studenci będą rządzić na uczelniach.
    Poza tym dyskusję należy zacząć od tego, że państwo jest chore, a stąd również i uczelnie. Jak można uzdrowić sytuację na uczelniach, skoro nie mamy zdrowego rynku pracy. Student jest zainteresowany zdobyciem zaliczenia, ale nie wiedzy. Czy będzie miał wiedzę, czy nie, to i tak nie dostanie pracy i w związku z tym przysłowiowo „olewa” naukę.

    MM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: