Najlepsze amerykańskie uczelnie są tańsze niż UW – pieniądze są rzeczą drugorzędną.

Najlepsze amerykańskie uczelnie są tańsze niż UW

Newsweek Polska

Najlepsze amerykańskie uczelnie są tańsze niż Uniwersytet Warszawski – mówi Newsweekowi Krzysztof Daniewski, prezes Harvard Club of Poland, organizacji, która pomaga młodym Polakom dostać się na tę prestiżową uczelnię.

Newsweek: Co by pan doradził młodym ludziom, którzy nie mają pieniędzy ani zamożnych przyjaciół, a marzą o zagranicznych studiach?

Krzysztof Daniewski: Uświadomiłbym im, że najlepsze amerykańskie uczelnie są tańsze niż Uniwersytet Warszawski. Jeden z naszych podopiecznych, Oskar, pochodzi z bardzo skromnej rodziny. Studiuje na Harvardzie, a jego rodziców kosztuje to mniej, niż gdyby poszedł na Uniwersytet Rzeszowski. Dlaczego? Bo nie muszą mu wysyłać ani centa na studia, prawdopodobnie to on im jeszcze pomaga. Bo jeśli Harvard College przyjmuje kogoś na studia, daje mu pełne stypendium, proponuje pożyczki, które spłaca się dopiero po skończeniu nauki i znalezieniu pracy. Dlatego zawsze powtarzam: pieniądze są rzeczą drugorzędną. Podopiecznych fundacji uczę nie tylko przygotowania aplikacji do szkół w USA i Wielkiej Brytanii. Mówię im również, że ważna jest nie tylko praca, ale także rodzina, hobby, działalność społeczna.

Jedna odpowiedź

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: