Ustawa o finansowaniu nauki przyjęta przez Senat

Ustawa o finansowaniu nauki przyjęta przez Senat

serwis MNiSW

Nowa definicja naukowca rozpoczynającego karierę naukową oraz priorytet finansowy dla infrastruktury badawczej o strategicznym znaczeniu dla rozwoju Polski – to tylko niektóre z rozwiązań zawartych w nowelizacji ustawy o zasadach finansowania nauki przyjętej z poprawkami przez Senat. Po nowym roku ustawa wróci do Sejmu.

Zaproponowane zmiany w ustawie o zasadach finansowania nauki ułatwią nie tylko wspieranie strategicznej infrastruktury badawczej i wzmocnienie aktywności Polaków w Europejskiej Przestrzeni Badawczej. W projekcie znalazła się też wyczekiwana przez środowisko młodych badaczy definicja „osoby rozpoczynającej karierę naukową”. W kategorii tej będą się mieścić osoby prowadzące działalność naukową bez względu na wiek (w odróżnieniu od „młodego naukowca”, który nie ukończył 35 lat).

System POLON zostanie poszerzony o dane o systemie nauki. Uwzględnione zostaną w nim informacje o osiągnięciach naukowych jednostek, innowacyjnych, wdrożeniowych. Dostęp do większości z nich będzie otwarty i powszechny……..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: