Wilczy bilet za protest na wykładzie Baumana.

Wilczy bilet za protest na wykładzie Baumana. Represji za stalinistę ciąg dalszy

niezalezna.pl

Dariusz Wąs*, nastolatek, uczeń jednego z wrocławskich techników, został zmuszony do przerwania nauki tylko dlatego, że protestował przeciwko wykładowi mjr. KBW Zygmunta Baumana. – Ta historia przypomina czasy PRL, gdy za poglądy uczniowie dostawali wilczy bilet, który utrudniał im dalszą edukację – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” Sławomir Kłosowski, poseł PiS.

Komentarze 2

 1. Za protest na moim wykładzie , żaden profesor nie dostał wilczego biletu – wilczy bilet dostałem – ja!
  ———-

  Refleksje porównawcze na okoliczność zakłócania wykładu Zygmunta Baumana – agenta ‚Semjona’

  http://blogjw.wordpress.com/2013/06/23/refleksje-porownawcze-na-okolicznosc-zaklocania-wykladu-zygmunta-baumana-agenta-sejmona/

  ……Józef Wieczorek – Refleksje porównawcze. Mój wykład na sesji PTG w 1986 r. był zakłócany przez profesorówdoktorówhabilitowanychnaukipolskiej domagających niedopuszczania takich do wykładów, nawołujących do obcięcia brody, w kuluarach chwalących się, że mi dop ….. i żadnego z nich nie zatrzymano, nie ukarano, grzywny nie zapłacili a jeno stali sie autorytetami moralnymi i naukowymi, wzorami etycznymi, pozytywnie wpływającymi na młodzież, członkami honorowymi itp itd.
  Nie znam ani jednej instancji (także opozycyjnej rzecz jasna), ani jednej osoby, ani jednej z rozlicznych komisji etycznych, ani wówczas, ani później, do dnia dziesiejszego, która by podjęła jakiekolwiek dzialania na tym polu poza wykluczeniem/wyklęciem znieważanego , mimo że świadkowie tej ( i innych historii) doskonale to pamiętają mimo upływu lat ( a nawet wieków).
  No coż, ja agentem nigdy nie byłem, więc nie mogę się dziwić, że jest tak jak jest. Profesoria ten stan rzeczy zabezpiecza także w III RP.

 2. Reblogged this on Mistrz i Małgorzata and commented:
  Skandal

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: