Na wykładzie wykrzyk jest zbrodnią

Wujec, Legutko i Rulewski – gorąca dyskusja o Baumanie na antenie TV Republika

niezalezna.pl

….Henryk Wujec porównał zachowanie protestujących we Wrocławiu podczas wykładu Zygmunta Baumana do bojówek rozbijających wykłady tzw. Uniwersytetu Latającego, na którym pobity został kiedyś Wujec. – Wtedy władze sformułowały bojówkę z AWF-u, karateków, bokserów z członków SZSP, która przychodziła i zakłócała dokładnie jak ci kibole na tej sali. Wywracali wszystko, krzyczeli – mówił Wujec, który uważa, że „sąd stwierdził łamanie prawa”, jest obiektywny i bezstronny.

Prof. Ryszard Legutko podkreślił, że nie lubi tupań i gwizdów na uczelniach, ale przypomniał zdarzenie, którego był świadkiem kilka lat temu w czasie spotkania z prawicowymi publicystami na Uniwersytecie Warszawskim. Doszło wówczas do zakłócenia spotkania okrzykami „faszyści”. W mediach pojawiła się jednak informacja, że wykład prawicowych publicystów został oprotestowany przez młodych ludzi, którzy się z nimi nie zgadzali. Profesor Legutko tłumaczył, że jest to efekt absolutnej obłudy i stronniczośc…..Innego zdania był Jan Rulewski, który utrzymywał, że wymiar sprawiedliwości spełnia swoją rolę. – Na wykładzie wykrzyk jest zbrodnią – mówił senator PO. Na co prof. Legutko powiedział do obu rozmówców, aby nie bronili czegoś, czego bronić się nie da.

Jedna odpowiedź

  1. To dlaczego zbrodniarzy , którzy zakłócali mój wykład do tej pory nie ukarano a jeno nagrodzono ?
    http://blogjw.wordpress.com/2013/06/23/refleksje-porownawcze-na-okolicznosc-zaklocania-wykladu-zygmunta-baumana-agenta-sejmona/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: