Genderyzm ma swojego prekursora w łysenkizmie.

Prof. Ryszard Legutko: Istoty środopodobne jako wyzwoliciele

fronda.pl

Panie Profesorze, czy mógłby Pan wyjaśnić na czym polegają związki pomiędzy ideologią gender, a ideologią komunistyczną? Czy faktycznie one istnieją?

Te związki są i to zresztą bardzo głębokie. Zresztą ideologia ta z marksizmu wyrosła, co można dokładnie prześledzić. Jedną z podstawowych zasad marksizmu była zasada walki klas, która mówiła, że każde społeczeństwo dzieli się na dwie antagonistyczne klasy, więc każde społeczeństwo, każdy system, czy jak mówili marksiści – każda formacja – ma klasę, która dominuje i tę drugą, antagonistyczną, która jest dominowana.

…….W czasach panowania ekologii nie można ściąć drzewa, czy wybudować sobie ścieżki w ogrodzie, ponieważ zakłóca się życie przyrody. Jednocześnie można robić zupełnie horrendalne rzeczy z rodzina i człowiekiem. Z ptaszkami nie można, z żabkami nie można, a z człowiekiem można.

I to jeszcze w imię nauki.

Tak. Te ambicje naukowości genderyzmu są istotnie groteskowe. Genderyzm ma swojego prekursora w łysenkizmie. Łysenko też głosił rzeczy bardzo podobne, a mianowicie, że biologia jest swoistego rodzaju konstrukcją społeczną. Społeczne skonstruowanie pszenicy rosnącej poza kołem podbiegunowym okazało się jednak mimo wszystko niewykonalne i obiektywność dała znać o sobie w postaci głodu. Genderowcy mają o tyle łatwiej, że skutki ich idiotyzmów nie są bezpośrednio tak dotkliwe; nikt w każdym razie nie umiera z głodu. A zresztą większość ludzi ma do nich stosunek pobłażliwy, bo wydaje się, że te kawałki o babciach jako strażnikach patriarchatu, ośmiu płciach, jajeczkach wyzwalających się spod władzy plemników, chłopcach w sukienkach, to jakaś chwilowa utrata rozumu, która musi się szybko skończyć. Skończy się na pewno, ale w międzyczasie dokona wielu spustoszeń. Historie o Łysence czytamy dzisiaj też jako zabawne anegdoty, ale to był przecież trwający wiele lat proces destrukcji ludzkich umysłów.

Rozmawiał Tomasz Rowiński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: