Przed polską nauką stoi wielkie wyzwanie przyspieszania procesów innowacyjności.

 

„Wyzwaniem przyspieszanie procesów innowacyjności”

prezydent.pl

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Prezydent wskazywał, że dziś przed całym światem, przez Polską, przed polską nauką stoi wielkie wyzwanie przyspieszania procesów innowacyjności.

– Z każdą nominacją profesorską stajemy się bardziej współodpowiedzialni za kondycję polskiej nauki, kondycję szkolnictwa wyższego, kondycję instytucji naukowo-badawczych.

„Wielkie wyzwanie” dla HGW. Pani prezydent będzie „przyspieszać procesy innowacyjności” już jako profesor prawa. Prezydent wręczył nominacje

wpolityce.pl

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył w piątek akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wskazywał, że dziś przed całym światem, przez Polską, przed polską nauką stoi wielkie wyzwanie przyspieszania procesów innowacyjności.

 

Z każdą nominacją profesorską stajemy się bardziej współodpowiedzialni za kondycję polskiej nauki, kondycję szkolnictwa wyższego, kondycję instytucji naukowo-badawczych. Coraz więcej możemy zrobić, aby sprawy polskiej nauki szły w coraz lepsza stronę

 

– mówił prezydent podczas piątkowej uroczystości.

 

Bronisław Komorowski wskazywał, że dziś przed całym światem, przez Polską, przed polską nauką stoi wielkie wyzwanie przyspieszania procesów innowacyjności. To wielkie i trudne zadanie, które jest niezbędne z punktu widzenia utrzymania, a w niektórych obszarach uzyskania realnej zdolności do konkurowania.

Ocenił też, że ze zdolnością do przyspieszania procesów innowacyjności nie jest najlepiej.

Wśród 65 nominowanych znalazła się Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy uzyskała tytuł profesora nauk prawnych.

Ranking innowacyjności
Komisja Europejska Polska Aktualności

Wśród innowacyjnych maruderów: Polska, Łotwa, Rumunia i Bułgaria, którym bardzo daleko nie tylko do liderów, ale nawet do unijnej średniej.

Innowacje nie są naszą mocną stroną. Polska gorsza od Barbadosu i Rumunii

.biztok.pl

Nasz kraj zajął odległe 49. miejsce, przegrywając nawet z Czarnogórą, Barbadosem i Rumunią….

Nasz kraj, zamykając pierwszą pięćdziesiątkę najbardziej innowacyjnych państw świata, ma jeszcze wiele do nadrobienia w tym zakresie.

Słabo wypadamy w kreatywności, a także wydajności wiedzy i technologii. Nie możemy również pochwalić się doświadczeniem rynkowym i biznesowym. Niewielki mamy także udział inżynierów wśród magistrów, co wpływa na niską ocenę naszego kapitału ludzkiego

W zestawieniu Global Innovation Index 2013 wyprzedzają nas takie kraje, jak Chile, Barbados, czy Rumunia. Jak widać, by zasłużyć na miano innowacyjnego kraju, mamy jeszcze dużo pracy przed sobą.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: