Ministrem szkolnictwa wyższego i nauki zostanie Lena Kolarska-Bobińska

Ministrem edukacji narodowej zostanie Joanna Kluzik-Rostkowska, a ministrem szkolnictwa wyższego i nauki zostanie Lena Kolarska-Bobińska. Obie zastąpią odpowiednio Krystynę Szumilas i Barbarę Kudrycką.

Lena Kolarska-Bobińska – socjolog z politycznym zacięciem

naukawpolsce.pap.pl

Przyszła minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska uważa, że Polska nowoczesna powinna być oparta na wiedzy, badaniach, nauce. Socjolog, europosłanka Platformy Obywatelskiej, była szefowa CBOS, podkreśla, że wywodzi się ze środowiska naukowego.

..Kolarska-Bobińska przez wiele lat zatrudniona była w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Teraz jest członkinią Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk i związana jest z prywatną uczelnią Collegium Civitas w Warszawie. Jest autorką ponad 200 publikacji – książek, artykułów i badań, komentarzy w prasie krajowej i zagranicznej…

….Urodziła się w 1947 roku. Studia ukończyła na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskiwała kolejno stopnie: doktora, doktora habilitowanego z zakresu socjologii, a w 1993 r. tytuł profesora nauk humanistycznych. W ramach stypendium Forda kształciła się w Stanford University oraz Business School of Carnegie-Mellon University.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: