Prof. Jan Hartman: jeśli w głównych mediach coś powtórzy się 10 razy, to już wszyscy to wiedzą, ale tak nie jest.

Prof. Hartman: Macierewicz ma zaburzoną osobowość

onet.pl

Antoni Macierewicz nie powinien być oceniany w kategoriach moralnych jako ktoś, kto za pomocą kłamstw i manipulacji szerzy niepokój społeczny. Bo ma zaburzoną osobowość – mówi Onetowi prof. Jan Hartman.
Prof. Hartman mówi o Macierewiczu krytycznie. Ale zaznacza: – Istnieje w psychologii coś takiego jak podwójna orientacja. Z tego co mówią mi jego starzy znajomi, Antoni Macierewicz to przypadek człowieka zaburzonego. Zachowuje inteligencję i rozsądek w jednej warstwie osobowości, a w drugiej żyje paranoicznymi obsesjami. I przeskakuje z jednej warstwy do drugiej….

Dlatego też filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego broni się przed moralnymi ocenami polityka PiS. I choć Macierewicz „budzi ogromne zażenowanie i gniew”, to Hartman dodaje: – Ale byłbym ostrożny z moralnym potępieniem.
…. Prof. Hartman dodaje jednak, że społeczeństwo jest informacyjnie bardzo podzielone. – Do dużej części ludzi docierają tylko Radio Maryja i „Nasz Dziennik” albo odpryski z tabloidów. Może się nam wydawać, że jeśli w głównych mediach coś powtórzy się 10 razy, to już wszyscy to wiedzą, ale tak nie jest.

Jedna odpowiedź

  1. Oczywiście ‚ jeśli w głównych mediach coś powtórzy się 10 razy, to już wszyscy to wiedzą, ale tak nie jest’ bo nie wszyscy już wierzą w to co pisze GW, Polityka czy pokazuje TVN- główne media naszej przestrzeni publicznej. Część ludzi czyta Nasz Dziennik czy słucha Radio Maryja stąd ich wiedza nie jest taka jaką główne media przekazują po 10 a nawet więcej razy.
    Trzeba by jeszcze dodać, że choć prof. Hartman “budzi ogromne zażenowanie i gniew” to ‚byłbym ostrożny z moralnym potępieniem’
    ‚ bo ma zaburzoną osobowość’.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: