I Gazeta Wyborcza może napisać prawdę

Nasi czytelnicy alarmują: „Gazeta Wyborcza” napisała prawdę w sprawie Smoleńska. „Macierewicz ma za sobą grupę uczonych, Lasek – nie”

wpolityce.pl

Nasi czytelnicy alarmują: „Gazeta Wyborcza” napisała prawdę w sprawie Smoleńska. Co prawda donoszą tylko o jednym takim przypadku, ale na początek – dobre i to.

Chodzi o artykuł nie byle kogo, bo specdziennikarki Agnieszki Kublik pt. „Macierewicz dziś organizuje „konferencję smoleńską”. Miejsce? Tajemnica. I bez dziennikarzy” z 21 października 2013 r. W morzu typowej komsomolskiej stylistyki znajdujemy tam następujący passus:

Zapytaliśmy prof. Kleibera, jak to jest, że Macierewicz ma za sobą grupę uczonych gotowych go wspierać i bronić jego smoleńskich hipotez zamachowych, a Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych – nie.

Prof. Kleiber: – Nauka jest poważną sprawą. Nie jestem zwolennikiem prowadzenia badań na ochotnika, bez dostępu do danych i bez gruntownego przygotowania zespołu badawczego. Odstępstwo od tych zasad zawsze spotka się z krytyką. I z taką krytyką spotykają się uczeni współpracujący z zespołem posła Macierewicza.

Prawda, że prawda? I to pisana naprawdę wyraźnymi literami. Jeszcze raz:

Macierewicz ma za sobą grupę uczonych gotowych go wspierać i bronić jego smoleńskich hipotez zamachowych, a Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych – nie.

Prosimy propagować, koniecznie z powołaniem się na źródło!

Skaj

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: