Skala donosów na niezależnych naukowców to już zorganizowany przemysł

Salon Dziennikarski Floriańska 3. Prof. Żaryn: Bez niezależnych naukowców nie byłoby debaty na temat przyczyn katastrofy, naszego bezpieczeństwa i suwerenności

wpolityce.pl

Skala donosów na niezależnych naukowców to już zorganizowany przemysł

 

– mówił Jacek Karnowski w Salonie Dziennikarskim Floriańska 3 – wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” oraz portalu wPolityce.pl.

 

Publicyści komentujący wydarzenia mijającego tygodnia oceniali to, jak odbierane są wysiłki naukowców skupionych przy parlamentarnym zespole ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej:

….Jeżeli ci profesorowie, ta rosnąca grupa to wariaci, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pokazać to w dyskusji. Tu zamknięto inną drogę – zamknięcia rozmowy. I to argument, że jednak tych oszalałych profesorów sfery rządowe i „Gazeta Wyborcza” się obawiają

– przekonywał publicysta „wSieci”.

 

Prof. Jan Żaryn zwrócił uwagę na rolę naukowców w tym, jak wygląda debata publiczna w Polsce:

To osoby, które z jednej strony z powodu postawy patriotycznej, a z drugiej z misji naukowej, dokonują procesu poznawania prawdy przy braku podstawowych źródeł. Oni mogą tyle osiągnąć, ile mają do dyspozycji możliwości źródłowych.

Jedna odpowiedź

  1. Przyjęcie wariantu MAK-u przez nasz Układ rządzący to kompromitacja. Niepodjęcie badań nad przyczynami katastrofy czy krępowanie ich to także byłaby kompromitacja. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy ratują honor nauki! H.K.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: