Podejście wielu uczelni w Polsce różni się diametralnie od standardów zachodnich

Prof. Krasnodębski obnaża dramatyczny stan szkolnictwa wyższego

niezalezna.pl

….Na spore rozbieżności w standardach szkolnictwa wyższego pomiędzy uczelniami w Polsce i za granicą zwraca uwagę w rozmowie z portalem niezalezna.pl prof. Zdzisław Krasnodębski. Różnice w podejściu do pracy naukowej i badań prowadzonych przez zatrudnionych na uczelniach profesorów dobitnie pokazała sytuacja związana z listem rektorów Politechniki Warszawskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy stanowczo odcięli się od swoich naukowców, którzy prowadząc badania wspierają zespół parlamentarny dążący do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

– W innych krajach jest tak, że profesorowie, nawet ci najgorsi, mają prawo swobodnie wykładać. Tak właśnie zdefiniowane jest ich stanowisko, w oparciu o wolność wykładania. Nikt, poza przypadkami popełnienia przez naukowca przestępstwa, nie ingeruje w to. Inną zasadą jest wolność prasy i zgromadzeń, które są oczywiście odpowiednio regulowane. Należy jednak podkreślić, że takie rzeczy, jak wspomniana sytuacja się po prostu nie zdarzają – tłumaczy prof. Krasnodębski.

Profesor Krasnodębski podkreśla, że podejście wielu uczelni w Polsce różni się diametralnie od standardów zachodnich…..

Jedna odpowiedź

  1. Ale to nie dotyczy tylko uczelni. Sądownictwo także odbiega od europejskiego poziomu tak w dziedzinie długości trwania przewodów sądowych, jak i wydawania wyroków. Szczytem braku zrozumienia sędziego w dziedzinie pomówienia jest wyrok w spr. IC692/09 (SO w Gdańsku).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: