Pod płaszczykiem szczytnych celów popularyzowania nauki


Konkurs dla dzieci z drugim dnem,
 czyli jak Uniwersytet Warszawski i 
Polska Akademia Nauk włączają się w antyklerykalną hucpę
wpolityce.pl 21.01.2013

Mamy kolejny przykład angażowania się państwowych instytucji – tym razem naukowych – w nurt antyklerykalizmu spod znaku ryfińszczyzny i środowizmu.

Tym razem rzecz jest nader niebezpieczna, bo skierowana do dzieci, przykryta kołderką nauki i wsparta nazwiskami uczonych autorytetów….

Rozumiemy, że ideologia laickości jest bliska władzom jednego z wydziałów na UW oraz znaczącej części Rady PAN. Pytanie tylko, czy jest to zgodne ze statutem, misją, celami oraz tradycją tych instytucji życia narodowego.

Pod płaszczykiem szczytnych celów popularyzowania nauki odbywa się typowa lewacka propaganda, której elementy przytoczył nasz Czytelnik.

Dodatkowo na profilu organizacji na facebooku możemy znaleźć wpisy promujące nagrody wymyślone przez Wandę Nowicką, wywiady z antyklerykalną ulubienicą salonu Marią Peszek, czy wymysły pastafarian, o których drwinach niedawno pisaliśmy.

Rozumiemy, że właśnie w tym duchu UW i PAN zamierzają „rozwijać dociekliwość i popularyzować naukę wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych” – co deklarują organizatorzy konkursu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: