Noblista, mimo że najgorszy uczeń

64 lata temu był najgorszym uczniem. Teraz dostał Nobla  

tvn24

                     Bycie wybitnym naukowcem i noblistą nie zawsze wymaga bycia wybitnym uczniem w młodości. Jak przyznał tegoroczny laureat nagrody Nobla w biologii, prof. John Gurdon, w wieku 15 lat jego nauczyciel stwierdził, iż wysłanie go na uniwersytet byłoby „czystą stratą czasu”.

Prof. Gurdon otrzymał nagrodę Nobla z dziedziny biologii wspólnie z japońskim naukowcem Shinya Yamanaką. Komitet Noblowski uznał ich wielki wkład w badania nad komórkami macierzystymi…..

15-letni Gurdon był najgorszy z biologii na 250 osobowym roczniku w prestiżowej prywatnej szkole Eton. Nie był to wyjątek, praktycznie ze wszystkich innych przedmiotów był w grupie najgorszych uczniów.

Jego wychowawca, „pan Gaddum”, stwierdził w komentarzu do świadectwa, że wysyłanie go na uniwersytet byłoby „czystą stratą czasu”.  – Chodziło o to, że on gdzieś usłyszał, iż chciałbym zająć się pracą naukową na uniwersytecie i wydało mu się to całkowicie absurdalne, bo przecież ja zupełnie się do tego nie nadaję – wspominał noblista, cytowany przez „Daily Telegraph”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: