Protest wobec MEN kontynuowany

Warszawa: głodówka w obronie lekcji historii

PAP

Pięć osób głoduje w Warszawie na znak protestu przeciwko zmianom w programach nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, dotyczącym głównie lekcji historii. To kontynuacja głodówki, która do piątku trwała w Krakowie..

…Uczestnicy krakowskiego protestu, przerwanego w dwunastej dobie po apelu kard. Stanisława Dziwisza, domagali się zawieszenia rozporządzenia MEN, które – ich zdaniem – ogranicza w szkołach m.in. naukę historii. Jak tłumaczyli, wybrali radykalną formę, bo od wielu lat różne środowiska: naukowcy, nauczyciele, rodzice bezskutecznie wyrażały swoją negatywną opinię wobec zmian, które proponuje ministerstwo, i doszli do wniosku, że to jest ostatnia chwila, żeby je zatrzymać…

..Nowa podstawa programowa nauczania, w tym dotycząca lekcji historii, była – jak zapewnia MEN – jednym z najszerzej konsultowanych projektów aktów prawnych. Propozycja zmian w tej sprawie trafiła do konsultacji społecznych w 2008 r. Eksperci przeanalizowali ponad 2,5 tys. opinii i uwag oraz ponad 200 recenzji sporządzonych przez fachowców w poszczególnych dziedzinach kształcenia. Pozytywnie o projekcie – jak poinformowała minister edukacji – wypowiedziały się m.in. Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Rada Główna Szkolnictwa Wyższego, Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej, a także Polskie Towarzystwo Historyczne.

Reformę krytykuje m.in. część historyków oraz studentów z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Niezależne Zrzeszenie Studentów, a także stowarzyszenie „Solidarni 2010” oraz politycy partii prawicowych.

Protest glodowy w Warszawie przeciwko likwidacji lekcji historii w szkołach ponadgimnazjalnych

wpolityce.pl

Jedna odpowiedź

  1. Niewiele zmienia obecna reforma szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jeśli chciałoby się naprawiać szkolnictwo w Polsce, to wszystkie reformy należałoby zrewidować, a najlepiej odrzucić i potępić. Wszystkie od lat pięćdziesiątych. Zaraz po wojnie bolszewicy nie mieli czasu na takie drobiazgi i przez chwilę szkolnictwo działało na poziomie przedwojennym. Tylko powrót do tamtych czasów może przywrócić poziom godny jakichkolwiek protestów. W Polsce, nasi oprawcy, dążą do tego co stało się w USA. Jak chcecie wiedzieć co tam się stało, to poszukajcie w Google dokument o nazwie „HOMO AMERICANUS” lub „debil amerykański”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: