Minister Kudrycka podsumowała reformę nauki i szkolnictwa

Minister Kudrycka podsumowała reformę nauki i szkolnictwa

PAP Nauka w Polsce

W ubiegłych latach ministerstwo reformowało naukę, a w 2012 r. zajmuje się wdrażaniem nowych przepisów przez uczelnie i instytucje naukowe – mówiła min. Barbara Kudrycka w środę na posiedzeniu sejmowej podkomisji stałej ds. nauki i szkolnictwa wyższego.

Minister przypomniała, że w poprzedniej kadencji ministerstwo nauki reformowało naukę i szkolnictwo wyższe, przygotowując albo nowelizując osiem ustaw (m.in. o zasadach finansowania nauki, o Narodowym Centrum Nauki, o Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, o Polskiej Akademii Nauk).

W tym roku ministerstwo nauki zajmuje się wdrażaniem nowych przepisów przez uczelnie i instytucje naukowe. W ramach tych prac „odbyliśmy około 60 spotkań z senatami uczelni wyższych, zorganizowaliśmy 48 seminariów szkoleniowych, w których uczestniczyło blisko cztery tysiące osób, było też 16 spotkań informacyjno-promocyjnych. Prowadzimy szkolenia dla Polskiej Komisji Akredytacyjnej, kończą się też szkolenia dla wszystkich urzędników w ministerstwie – chcemy, żeby znali nowe przepisy” – zapewniała minister……

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: