Masowa komunikacja miała sprawić, że każdy będzie miał dostęp do prawdy

Smród kłamstwa

fakty.interia.pl

Kłamstwo szeroko rozpowszechnione ciągnie się za sprawą w nieskończoność, jak przysłowiowy smród za wojskiem. I tak samo jak to jest ze smrodem – choćbyś nie wiem ile razy go przygważdżał, nie przygwoździsz.

Masowa komunikacja miała sprawić, że każdy będzie miał dostęp do prawdy – a okazała się sposobem jeszcze skuteczniejszym od dawniej stosowanych, żeby uczynić kłamstwo wszechpotężnym. Każdą prawdę można dziś zasypać takim stosem fałszów, że wydobycie jej na wierzch będzie wymagało wysiłku. Choćby był to wysiłek minimalny – cóż za problem wydobyć z netu odpowiednie dane? – i tak większości nie będzie się go chciało podejmować. A przecież to głosowanie większości jest w tym świecie legitymizacją dla władzy i bogactwa.

Komentarze 2

  1. A winni są intelektualiści i środowisko akademickie, które firmowało przez te 20lat rozpowszechnianie prawdy przez swoje smrodliwe tchórzostwo. Znam przypadek profesora Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale matematyki, który zagroził studentom, że jeżeli nie wygra PO to będzie nękał studentów nieustającymi pracami pisemnymi. Pomijam absurdalność pomysłu, ale jest to hańba dla środowiska akademickiego, który takiego faszystę trzyma w swoim środowisku.

  2. A winni są intelektualiści i środowisko akademickie, które firmowało przez te 20lat rozpowszechnianie kłamstwa i blokowanie prawdy przez swoje smrodliwe tchórzostwo. Znam przypadek profesora Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale matematyki, który zagroził studentom, że jeżeli nie wygra PO to będzie nękał studentów nieustającymi pracami pisemnymi. Pomijam absurdalność pomysłu, ale jest to hańba dla środowiska akademickiego, który takiego faszystę trzyma w swoim środowisku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: