Protest przeciwko podpisaniu ACTA

26 stycznia przedstawiciele polskiego rządu podpiszą ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjną umowę międzynarodową, która wprowadzi drastyczne narzędzia służące ochronie własności intelektualnej i ograniczające wolności w sieci. Nie pozwól, aby na internet padł choć cień międzynarodowej cenzury!

Komentarzy 7

 1. Organizacje wydawców prasy bronią ACTA, a protestujących oskarżają o manipulację

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/organizacje-wydawcow-prasy-bronia-acta-a-protestujacych-oskarzaja-o-manipulacje

 2. ACTA nie taka straszna

  http://www.rp.pl/artykul/406510,798024-O-to-naprawde-chodzi-w-ACTA.html
  ……Oczywiście szersze konsultacje z partnerami społecznymi są pożądane i służą dobrej legislacji nie tylko umów międzynarodowych, ale i wszystkich aktów prawnych. Środowiska twórców, producentów fonogramów i wideogramów, prawników praktyków, przedstawicieli środowisk tzw. wolnego oprogramowania (free software), środowiska akademickie i naukowe oraz organizacji praw człowieka mogły i powinny być włączone do dyskusji na temat projektu traktatu….

 3. „To farsa, w której nie będę uczestniczyć”
  http://www.tvn24.pl/-1,1732789,0,1,to-farsa–w-ktorej-nie-bede-uczestniczyc,wiadomosc.html
  ……- Ta umowa może mieć poważne konsekwencje dla życia naszych obywateli (…) To farsa, w której nie będę uczestniczyć – oświadczył w czwartek Kader Arif, eurodeputowany i poseł sprawozdawca ds. ACTA w Parlamencie Europejskim. Francuski polityk zarzuca brak społecznej debaty nad dokumentem i brak przejrzystości w prowadzeniu negocjacji nad jego kształtem. W czwartek wieczorem z powodu ACTA rezygnację z funkcji złożył też szef polskiej Rady Informatyzacji. – Rezygnacja jest reakcją na (…) podpisanie tej umowy przez Panią Ambasador – napisał prof. Mieczysław Muraszkiewicz w swoim oświadczeniu……

 4. To już pewne. Rząd i bez ACTA cenzuruje internet usuwając niewygodne wpisy. Premier brnie coraz dalej od prawdy
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/22158-to-juz-pewne-rzad-i-bez-acta-cenzuruje-internet-usuwajac-niewygodne-wpisy-premier-brnie-coraz-dalej-od-prawdy

 5. „Admin1” chroni dziurawą cybergranicę Polski?

  http://www.tvn24.pl/0,1732786,0,1,admin1-chroni-dziurawa-cybergranice-polski,wiadomosc.html

  Ostatnie dni pokazały, że administracja rządowa nie jest przygotowana na ataki hakerów. A Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego już rok temu ostrzegała, że na prawie 100 państwowych witrynach w zabezpieczeniach istnieje prawie 1,3 tys. błędów i prawie pół tysiąca zagrożeń. – Administrator, który ustawia hasło „admin1” na haśle administracyjnym, delikatnie mówiąc jest na pograniczu upośledzenia umysłowego – tak jeden z hakerów określa poziom cyberbezpieczeństwa Polski….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: