Dobra szkoła wyższa w opiniach studentów

Sondaż: dobra szkoła wyższa kładzie nacisk na praktyczną wiedzę

PAP – Nauka w Polsce

Dobra szkoła wyższa to taka, która kładzie nacisk na praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne w późniejszej pracy zawodowej. Powinna traktować swoich studentów w sposób partnerski, a także zapewniać im odpowiednie wsparcie organizacyjne, np. w postaci materiałów do nauki – wynika z badania przeprowadzonego wśród studentów i tegorocznych maturzystów na zlecenie Wyższej Szkoły Zarządzania – Polish Open University (POU). …

Ponad połowa polskich maturzystów i studentów (51 proc.) uważa, że największe szanse na rynku pracy daje dyplom uczelni brytyjskiej. W dalszej kolejności wybierano uczelnie niemieckie (niemal 15 proc.). Polskie szkoły wyższe znalazły się dopiero na trzecim miejscu (13 proc.). Ponad trzy czwarte (77 proc.) ankietowanych chciałoby ukończyć studia Master of Science na wiodącej brytyjskiej uczelni (odpowiednik polskich studiów magisterskich), bez konieczności wyjazdu z Polski.

Komentarze 2

  1. Pewna wyższa szkoła we Wrocławiu (prywatna) dostała właśnie uprawnienia do studiów II stopnia na kierunku „kosmetologia”. I to będzie hit wśród kandydatów. Większość młodych ludzi chce wykształcenia nie wyższego, lecz zawodowego, plus papier, na którym jest napisane „magister”.

  2. Na pewno prezy wyborze takiej szkoły warto zajrzec tutaj http://www.uczelnie.pl/
    Wtedy na pewno łatwiej jest podjąć nam decyzje o wyborze tej najlepszej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

<span>%d</span> blogerów lubi to: