Pikieta na inaugurację roku akademickiego

Inauguracja roku akademickiego z pikietami

Dziennik Polski

…jutro przed budynkiem Auditorium Maximum UJ odbędzie się pikieta, podczas której grupa kilkudziesięciu naukowców, zrzeszonych w „Solidarności”, rozwiesi transparenty i będzie przedstawiać postulaty. Związkowcy mówią, że na tym nie koniec – wspominają o sporze zbiorowym z rządem i nie wykluczają referendum strajkowego.

– Płace są niskie na wszystkich szczeblach, ale najbardziej dramatyczna sytuacja dotyczy pracowników zaraz po doktoracie oraz pracowników technicznych…..Związkowcy nie zgadzają się również z niektórymi założeniami nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym. – Popieramy likwidację wieloetatowości, ale równocześnie powinno zostać zwiększone wynagrodzenie nauczycieli akademickich. Praca na kilku etatach jest skutkiem niskich zarobków – zaznacza prof. Malec.

 

Jedna odpowiedź

  1. Jeśli tylko kilkudziesięciu w tak wielkim osrodku akademickim ma pikietować to jakoś motywy pikiety chyba sa mało przekonywujące.
    W obronie wykluczanych z systemu przez siły komunistyczne jakoś pikiet nie było, wręcz przeciwnie – symbioza ! a przecież to jedna z najwazniejszych przyczyn obecnego stanu akademickiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: