Oferta PiS dla młodych

Oferta PiS dla młodych

Nasz Dziennik

Utrzymanie bezpłatnych studiów dziennych, ….gwarantuje prezes PiS Jarosław Kaczyński, gdy zostanie premierem…..Na spotkaniu z młodzieżą szef PiS skrytykował politykę rządu Donalda Tuska, zarzucając mu doprowadzenie do 25-procentowego bezrobocia wśród absolwentów (połowa bezrobotnych ma obecnie poniżej 30 lat). Jak przypomniał, koalicja rządowa zlikwidowała przywileje dla studentów, np. możliwość bezpłatnego studiowania na drugim kierunku, a ponadto planuje ograniczenie stypendiów…

Stypendia kopernikańskie
Inna młoda działaczka PiS Sylwia Ługowska pytała, jak będzie wyglądała kwestia odpłatności za drugi kierunek studiów („dokonanie” koalicji PO – PSL). – Zniesiemy ten przepis – zadeklarował krótko Kaczyński, dodając, że nie będzie też opłat za poprawki.
Ługowska przypomniała, że jako studentka walczyła o przywrócenie dawnej wysokości ulg dla studentów. Projekt leżał bardzo długo w sejmowej zamrażarce, aż przed wyborami prezydenckimi wykorzystała go Platforma. – Co do przewrotności Platformy, to wszyscy wiemy, że na pewno utrzymamy te ulgi – powiedział prezes PiS. Dodał, że planuje również wprowadzić tzw. stypendia kopernikańskie dla studentów, którzy chcą studiować za granicą.
Kaczyński opowiedział się za utrzymaniem lekcji historii w szkołach średnich. – Tu nie ma żadnej dyskusji – nauka historii do matury to kwestia fundamentalna – rozstrzygnął.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: