Sytuacja studentów na forum walki wyborczej

Prezes PiS straszy młodych m.in. mniejszymi stypendiami

MINISTER KUDRYCKA ODPOWIADA: NIEPRAWDA!

tvn.24

Ogromne bezrobocie wśród absolwentów i młodych ludzi, plany ograniczenia stypendiów i wyrzeczenie się marzeń – zarzucał Jarosław Kaczyński Platformie Obywatelskiej podczas niedzielnego spotkania z młodzieżą. Od razu temat podjęła minister nauki Barbara Kudrycka, która podkreśla, że jest dokładnie na odwrót.

Kaczyński spotkał się z młodzieżą w Warszawie, gdzie zarzucał rządowi Donalda Tuska, że doprowadził do 25-proc. bezrobocia wśród absolwentów, że połowa bezrobotnych ma poniżej 30 lat, a ok. 470 tys. osób do 24. roku życia poszukuje pracy.

Prezes PiS krytykował też zniesienie przywilejów, jak wprowadzenie opłat za studiowanie na drugim kierunku, czy plany ograniczenia stypendiów. Jak mówił, według wyliczeń, którymi dysponuje, od nowego roku akademickiego ich liczba spadłaby o 50 tys. (Kaczyński nie doprecyzował, o jakie stypendia chodzi)

Kto miesza w głowach?

„Kaczyński znów miesza w głowach studentom” – napisała na twitterze minister Kudrycka niedługo po wystąpieniu lidera PiS. Następnie przesłała poprzez swojego rzecznika oświadczenie: „Kaczyński mówi nieprawdę o stypendiach i wprowadza w błąd studentów. Stypendiów od nowego roku akademickiego będzie więcej. Nawet 50 tys. więcej studentów otrzyma stypendia socjalne. Zagwarantowaliśmy też wzrost łącznej puli na stypendia w 2012 roku” – napisała….

 

Jedna odpowiedź

  1. Reakcja minister na słowa Kaczyńskiego: przestraszył się

    http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/,1,4861116,aktualnosc.html
    …..CIR: Jarosław Kaczyński popełnił błąd

    Centrum Informacyjne Rządu zwraca uwagę, że zapowiadane przez Jarosława Kaczyńskiego na niedzielnym spotkaniu z młodymi zniesienie opłat dodatkowych na studiach zostało zrealizowane w ramach reformy szkolnictwa wyższego, która wejdzie w życie 1 października.

    „Od 1 października 2011 roku w ramach reformy szkolnictwa wyższego, która została przyjęta przez parlament, podpisana przez prezydenta i wchodzi w życie 1 października, studenci będą zwolnieni z opłat dodatkowych, czyli opłat za egzaminy poprawkowe i komisyjne, za suplement dyplomu i różne inne opłaty, które są związane z funkcjonowaniem uczelni” – poinformował CIR….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: