Uczelnie niepubliczne kształcą studentów na poziomie porównywalnym do uczelni państwowych

Rektorzy uczelni niepubl.: uczymy tak dobrze, jak szkoły państwowe

PAP – Nauka w Polsce

Uczelnie niepubliczne kształcą studentów na poziomie porównywalnym do uczelni państwowych – ocenili w czwartek rektorzy wyższych szkół prywatnych. Zapowiedzieli walkę o wprowadzenie „zdrowej konkurencji” w ubieganiu się o środki publiczne na kształcenie.
Uczelnie niepubliczne w Polsce obchodzą jubileusz 20-lecia działalności..Od 1991 do 2011 r. polskie uczelnie niepubliczne wykształciły ponad 1,6 mln absolwentów, z czego 370 tys. osób ukończyło studia na poziomie magisterskim…..

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” i Konferencję Rektorów Zawodowych Szkół Polskich, w Polsce istnieje 320 uczelni niepublicznych, spośród których 16 ma status uczelni akademickich, a 128 posiada uprawnienia magisterskie.

W uczelniach niepublicznych studiuje niemal jedna trzecia wszystkich studentów – 580 tys. osób. W trybie stacjonarnych kształci się 98 tys. osób.

Niepubliczne uczelnie zatrudniają 16,5 tys. nauczycieli akademickich. Najwięcej uczelni niepublicznych jest w Warszawie – 60, ale istnieją one w 172 z 379 powiatów.

Na uczelniach prywatnych studiuje 6,2 tys. obcokrajowców, czyli jedna trzecia wszystkich – 18,5 tys. – którzy uczą się w Polsce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: