Kampania społeczna „Wykreśl 212 kk”

Koniec kneblowania ust dziennikarzom?

fronda.pl

Kampanię społeczną „Wykreśl 212 kk” – na rzecz zniesienia odpowiedzialności karnej za zniesławienie – rozpoczną 5 września: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Izba Wydawców Prasy oraz Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. „Chcemy znieść karę więzienia za słowa” – mówią organizatorzy akcji. Paragraf ten jest biczem na wszystkich dziennikarzy w naszym kraju.

„Rok więzienia, kara ograniczenia wolności lub grzywna – to grozi dziś każdemu dziennikarzowi, blogerowi, internaucie czy innemu obywatelowi, który dopuszcza się zniesławienia. My się z tym nie zgadzamy. Naszym celem jest zniesienie więzienia za słowo” – deklarują organizatorzy kampanii, którzy rozpoczną ją w poniedziałek w stołecznej siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Kampania  ma również  na celu także zebranie jak największej liczby przedwyborczych deklaracji polityków opowiadających się za zniesieniem odpowiedzialności karnej za słowa…..

Komentarze 3

  1. Mam skrupuły do podpisania tego apelu. Jeżeli podpiszę to stanę w obronie takich załganych dziennikarzyn jak Olejnik, Żakowski, Lis, a to zupełnie nie leży w interesie społecznym. Dopóki dziennikarze nie będąza swoje kłamstwa odpowiadać karnie w sprawiedliwych sądach, nie podpiszę tej petycji.

    • ~Krystyna Podgórska: Masz absolutną rację. Mnie w tym momencie bardziej ciekawi kto finansuje tą kampanie, bo już chyba 5ty raz słyszę reklamę w radiu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: