Wschodni Wymiar Mobilności

Eksperci: studencka mobilność wciąż mało zrównoważona

PAP-Nauka w Polsce

Wciąż mniej studentów Unii Europejskiej wyjeżdża studiować w tzw. krajach Partnerstwa Wschodniego, niż z tych krajów przyjeżdża na studia do UE – podkreślali w środę eksperci podczas trwającej w Warszawie konferencji„Wschodni Wymiar Mobilności„.

Dwudniowe spotkanie w Centrum Nauki Kopernik jest jednym z wydarzeń polskiej prezydencji. Konferencja odbywa się w ramach programu Partnerstwa Wschodniego, zakładającego zacieśnienie współpracy między krajami UE a Białorusią, Ukrainą, Mołdawią, Gruzją, Azerbejdżanem i Armenią….

W konferencji „Wschodni Wymiar Mobilności” biorą udział przedstawiciele ministerstw, uniwersytetów, ośrodków badawczych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: minister edukacji narodowej – Katarzyna Hall, minister nauki i szkolnictwa wyższego – Barbara Kudrycka, minister sportu – Adam Giersz i prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Organizatorami konferencji są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Komisja Europejska.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: