1 lipca – protest na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

1 lipca – protest na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim 

strona ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Zwracam się z prośbą w imieniu Rodzin zamordowanych Polaków na Kresach Wschodnich o poinformowanie swojego środowiska w związku z planowanym na dzień 1 lipca 2011 przed budynkiem KUL spotkaniem w imię obrony   pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego przez UPA-OUN. ….

W tym miejscu pragnę również zwrócić uwagę na następujące namacalny fakt:

 

– na dziedzicu KUL u stoi pomnik JANA PAWŁA II i kardynała stefana wyszyńskiego natomiast na frontonie budynku jakby  na tle tego pomnika widnieje tablica z nazwiskiem gloryfikatora zbrodniarzy UPA – OUN i władzy KUL nie przeszkadzają dwa tak przeciwstawne pojęcia.

 

Czy należy się dzisiaj dziwić żyjącym świadkom potwornych zbrodni dokonanym przez UPA-OUN że nie wierzą w sprawiedliwość skoro władze Rzeczypospolitej nie są zainteresowane i przemilczają fakt zagłady tyle tysięcy swoich Rodaków na Kresach Wschodnich skoro KUL Katolicka Uczelnia  przyznaje wyróżnienie człowiekowi który stawia pomniki zbrodniarzom spod znaku UPA-OUN.

Nadmienia się że planowane spotkanie Rodzin pomordowanych na Kresach Wschodnich w dniu 01.07.2011 r przed budynkiem KUL nie jest żadną miarą przeciwko Uniwersytetowi ani społeczności KUL lecz tylko i wyłącznie przeciwko decyzji przyznania doktoratu h.c. gloryfikatorowi zbrodni UPA- OUN tak zacnej Alma Mater.  Nadmieniam że o powyższym został poinformowany Prorektor KUL….

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: