Doktorantom coraz lepiej

Kudrycka: coraz więcej dogodności dla doktorantów

PAP- Nauka w Polsce

Wyższe stypendia dla 30 proc. najlepszych doktorantów czy możliwość łączenia kilku stypendiów – to zmiany, które czekają młodych naukowców – mówiła minister nauki Barbara Kudrycka na konferencji „Model funkcjonowania studiów doktoranckich – mobilność, granty, stypendia”.

W czasie piątkowej konferencji zorganizowanej przez Warszawskie Porozumienie Doktorantów i Krajową Reprezentację Doktorantów, Barbara Kudrycka opowiadała o zmianach, jakie wprowadza dla doktorantów Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kudrycka przypomniała, że ministerstwo zobowiązało się do przeznaczania na projekty młodych naukowców, w tym doktorantów nie mniej niż 20 proc. kwot na finansowanie badań..

 

Jedna odpowiedź

  1. Dość przewrotna polityka. Dać dużo i naobiecywać młodym, naiwnym przez 4 lata doktoranckich studiów, a potem się ich szybko pozbyć, nie przyjmując na uczelnię i wyrzucając za granicę. Doktoranci będą naiwnei wierzyć, że zostaną zatrudnieni, naprodukują dobre publikacje dla ich promotorów, a potem zostaną z niczym. Typowe działanie. I druga strona medalu – polityka wykańczania ‚starej’ kadry. W Polsce obłędnie promuje się tylko młodość, najlepiej do 35 roku życia, później pracownik już nie istnieje dla ministerstwa nauki, chyba, że jest profesorem przed 40-tką. Podsumowując – zapalnowane pozbywanie się doświadczonych pracowników i dawanie złudzeń dla młodzieży, że zrobią wielką karierę w Polsce. Szykujcie się na nowe pokolenie bezrobotnych doktorantów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: