Studenci pierwszego roku mają problem z czytaniem ze zrozumieniem i elementarną erudycją.

Czego Polaków nie nauczono w 22 lata

Rz

Byli ministrowie edukacji – prof. Henryk Samsonowicz (rząd Tadeusza Mazowieckiego), prof. Mirosław Handke (rząd Jerzego Buzka) – oraz obecna szefowa MEN Katarzyna Hall wzięli udział w debacie ministrów edukacji podczas I Kongresu Polskiej Edukacji. Zorganizował go Instytut Badań Edukacyjnych (IBE). Kongres ma podsumować polskie szkolnictwo po 1989 r. i przygotować strategię na najbliższe 20 lat.

– Dobra matura to taka, która sprawdza, czy młody człowiek potrafi kojarzyć fakty, wysnuwać wnioski, a nie powinna polegać tylko na wymienieniu dat – stwierdził prof. Samsonowicz….

…– Nie zaproszono nikogo, kto by kontestował prowadzoną od lat politykę edukacyjną – mówi prof. Ryszard Legutko, szef MEN w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. – Kto by powiedział, że szkoła zrezygnowała z funkcji wychowawczej, kształci też nie najlepiej. Studenci pierwszego roku mają problem z czytaniem ze zrozumieniem i elementarną erudycją.

Jedna odpowiedź

  1. Studenci mają kłopoty ze zrozumieniem? Sędziowie naszych sądów nie potrafią czytać i interpretować. Sprawa IC692/09 (Sąd Okręgowy w Gdańsku) przejdzie do historii nierozumienia pisanego tekstu. Nie podam nazwiska sędziego, bo już i tak w internecie jest opisywany. Pisarka występująca w tej sprawie zeznała, że nigdy nie napisała pikantnego żartu, czym dowiodła, że nie wie, co oznacza to słowo, bowiem zamieściła kilka wulgarnawych żartów. Komedia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: