Około 70 proc. profesorów pracuje na więcej niż jednym etacie.

Etaty pani minister

Dziennik Polski

Wieloetatowość na polskich uczelniach przybrała postać patologii. Z badań wynika, że około 70 proc. profesorów pracuje na więcej niż jednym etacie. Jeszcze do niedawna w tym gronie można było znaleźć minister Kudrycką, która dziś jest zagorzałym wrogiem takiego postępowania….

…Minister Kudrycka zna ten problem z autopsji. Z notki biograficznej zamieszczonej na stronie internetowej MNiSW wynika, że pani minister była bardzo zajętym naukowcem. Od marca 1998 r. do sierpnia 2007 r. była rektorem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. W tym czasie prowadziła zajęcia ze studen-tami m.in. na temat etyki administracji czy prawa urzędniczego (wykładała w sumie pięć różnych przedmiotów). W październiku 2002 r. została kierownikiem zakładu nauk administracji publicznej na Uniwersytecie w Białymstoku, rok później objęła także funkcję kierownika katedry prawa administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Z kolei od 2004 do 2007 r. była posłem do Parlamentu Europejskiego. Na ten czas wzięła bezpłatny urlop na Uniwersytecie, nadal pracując jednak w WSAP. Ze studentami spotykała się w czwartki i piątki, kiedy nie było obrad.

Kiedy w 2007 r. objęła funkcję ministra nauki, poprosiła o urlop również w WSAP (obecnie jest prezydentem tej szkoły). Nadal jednak figuruje w spisie pracowników obu tych uczelni, na Uniwersytecie – jak poinformował nas prof. Dariusz Kijowski, obecny kierownik katedry prawa administracyjnego – wliczana jest nawet do minimum kadrowego, które jest potrzebne, by dana jednostka mogła nadawać stopień doktora i doktora habilitowanego, a na stronie WSAP figuruje jako opiekun specjalności „administracja rządowa”. W każdej chwili prof. Kudrycka może wrócić do pracy na tych uczelniach….

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: