NCBR przejmie badania finansowane przez resort nauki

NCBR przejmie badania finansowane przez resort nauki

PAP – Nauka w Polsce

 

Projekty badawcze, poświęcone nowym technologiom, finansowane do tej pory przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przejmie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Zmianę planu finansowego centrum pozytywnie zaopiniowała w środę sejmowa komisja finansów.

Jak wyjaśniła wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maria Orłowska na posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Publicznych, przekazanie realizacji umów na badania z MNiSW do NCBR wynika z nowych ustaw, regulujących prowadzenie badań naukowych w Polsce. Ustawy weszły w życie w październiku ubiegłego roku…

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zostało utworzone w 2007 r. Jego zadaniem jest rozdzielanie środków na badania w dziedzinie nauk stosowanych. NCBR organizuje i rozstrzyga konkursy na najlepsze projekty badawcze, których celem ma być opracowanie nowych technologii lub zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce.

Jak powiedział PAP w środę dyrektor NCBR prof. Krzysztof Kurzydłowski, obecnie dzięki finansowaniu z NCBR realizowanych jest ponad tysiąc projektów badawczych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: