Reforma: monopol uczelni publicznych i plajta niepublicznych

Uczelnie niepubliczne: Ta reforma to nasza plajta

GW

Będzie monopol uczelni publicznych i plajta niepublicznych – twierdzą rektorzy tych drugich, grożąc, że zaskarżą do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym.

Rektorzy szkół niepublicznych skupieni wokół Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Edukacji „Lewiatan” oprotestowali wczoraj przygotowaną przez Ministerstwo Nauki nowelizację. – Bo prowadzi do monopolu szkół publicznych i do upadku szkół niepublicznych, zwłaszcza w mniejszych ośrodkach – mówił Krzysztof Pawłowski, założyciel Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu i Tarnowie…..

..Spośród prawie dwóch milionów polskich studentów mniej więcej 700 tys. uczy się na uczelniach niepublicznych. Ich rektorzy chcą, by państwo dofinansowywało naukę u nich na zasadzie „bonu” idącego za studentem na studia stacjonarne…

 

Rektorzy uczelni prywatnych o groźbie monopolu uczelni publicznych

PAP – Nauka w Polsce

Nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym prowadzi do monopolu szkół publicznych i może skutkować upadkiem szkół niepublicznych zwłaszcza w mniejszych ośrodkach – przekonywali 18 stycznia przedstawiciele szkół prywatnych podczas konferencji w Warszawie.

Jedna odpowiedź

  1. Tusk wyrabie wszystko, co mu stanie na drodze. Tak sie spieszy do wladzy absolutnej, bojac sie zarazem TS i przegranych wyborów parlamentarnych, wiec umacnia i wzmacnia wladze na putinowski sposób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: