Profesor też owca

Profesor też owca, komiksu na swój temat się nie boi…

Gazeta Wyborcza Kraków

„Dr Krecik i Mgr Dżdżownica”, „Cierpienia młodego naukowca” czy „Doświadczenia” to kilka tytułów prac z finału konkursu na komiks „Z życia naukowca”…Na pierwszym obrazku przygarbiony naukowiec w białym fartuchu z owcą pod pachą, z ostatniego zaś spogląda zwierzę w okularach i z wąsami profesora… Oto niespodziewane efekty klonowania pokazane w zwycięskiej pracy w konkursie zorganizowanym przez Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu.

Skąd pomysł? – Komiks wymusza dystans do poruszanych tematów. W taki sposób jeszcze nigdy nie myśleliśmy o nauce. Chcieliśmy, żeby uczestnicy spróbowali porzucić schematy i pokazali codzienne życie naukowca. Mamy nadzieję, że komiksy wzbudzą dyskusję o tym, w jaki sposób udoskonalać i budować nowoczesną naukę – wyjaśnia Piotr Żabicki, koordynator konkursu.

Jedna odpowiedź

  1. ewidentnie role e-ksiazek wolno bylo przydzielac wielu systemom pomocy w programach komputerowych. kulminacyjny byl po tej stronie na bank swietny WinHelp, wylansowany w 16-bitowych Windows, wykorzystujacy darmowy kompilator Microsoftu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: