Polska Akademia Nauk rusza na wojnę

Polska Akademia Nauk rusza na wojnę z minister Kudrycką

Polska

Kilkuset profesorów związanych z Polską Akademią Nauk – wśród nich Henryk Samsonowicz, Edmund Wnuk-Lipiński, Karol Modzelewski, Andrzej Paczkowski, Jerzy Szacki – protestuje przeciw reformom forsowanym przez minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarę Kudrycką. Jak dowiedziała się „Polska”, wystosowali list do Donalda Tuska, w którym poprosili go o interwencję. Oprócz tego w PAN-ie zawiązała się Inicjatywa Obywatelska Instytutów należących do akademii, która stara się wpłynąć na przyjmowane przepisy.

….Profesorowie protestują przeciwko zmianom w sposobie nadawania tytułów naukowych: doktoratów i habilitacji. Teraz o przyznaniu habilitacji ma decydować siedmioosobowa komisja. Aż pięciu jej członków musi mieć międzynarodową renomę. -…

Jedna odpowiedź

  1. Oświadczenie w sprawie artykułu w „Polska The Times”
    http://www.aktualnosci.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=527:owiadczenie-w-sprawie-artykuu-w-polska-the-times&catid=14:dokumenty-i-owiadczenia-w-sprawach-publicznych&Itemid=19

    W nawiązaniu do artykułu „PAN rusza na wojnę z Kudrycką” opublikowanego w piśmie „Polska The Times” z dn.7-9.01.2011 Prezes PAN oświadcza, że:

    1. PAN jako kluczowa instytucja polskiej nauki zajmuje się badaniami i nie prowadzi wojen z nikim, a w szczególności z naszym głównym rządowym partnerem – Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tytuł artykułu traktujemy jako nieodpowiedzialne i niczym nieuprawnione zachowanie autora – redaktora „Polska The Times”……………..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: