Polskie uczelnie powinny zostać zreformowane już w latach 90.

Kudrycka: nowocześniejsze uczelnie to konieczność

PAP – Nauka w Polsce,

Polskie uczelnie powinny zostać zreformowane już w latach 90. – uważa minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka. Zapewnia, że zmiany, jakie zajdą w 2011 r. przybliżą nasze szkolnictwo wyższe do nowoczesnych, europejskich standardów. Reforma ma zostać przeprowadzona przez nowelizację dwóch ustaw: Prawa o szkolnictwie wyższym i ustawy o stopniach i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki. Prace nad rządowymi projektami tych nowelizacji trwają w Sejmie.

 

Komentarze 2

  1. „Reforma” nauki wykonaniu PO? Jak zwykle co niektórzy będą na tym „lody kręcić”. Posłanka Beta Sawicka modelowo przedstawiło w swoim czasie tezy programowe Platformy Obywatelskiej.

  2. nie widzę żadnych merytorycznych podstaw ani -poza próbą „przekupstwa” samodzielnej części środowiska naukowego – jakiejkolwiek dyskusji ze środowiskiem akademickim. Oczywiście, jak wiadomo każda grupa składa się z racjonalnej części (u nas to już mniejszość) potrafiącej krytycznie osądzić coś, co jest zagrożeniem dla szkolnictwa, oraz większości konformistycznej i siedzącej cicho coby nie stracić swojej posady. To ta większość – milcząca i bojąca się o swoje własne d. jest na równi współwinna tego co czeka nasze szkolnictwo za lat kilka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: