Zakończono główny zrąb prac nad nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym

Zakończono kolejny etap prac nad ustawą o szkolnictwie wyższym

PAP – Nauka w Polsce

W czwartek zakończono główny zrąb prac nad nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym prowadzonych w podkomisji ds. nauki i szkolnictwa wyższego, działającej w ramach sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży – powiedziała przewodnicząca podkomisji Krystyna Łybacka.

Krystyna Łybacka (SLD) powiedziała PAP, że zasadnicza część prac sejmowej podkomisji nad nowelizacją ustaw o szkolnictwie wyższym i o stopniach i tytule naukowym została zakończona.

„W porównaniu z projektem rządowym wprowadzono kilka zmian. Na przykład doktoranci otrzymali zapewnienie, że stypendiów doktoranckich nie będzie się wliczało do dochodu w rodzinie, co oznacza w wielu przypadkach, że ten dochód nie przekroczy progu uniemożliwiającego rodzeństwu doktorantów korzystania ze stypendiów socjalnych” – powiedziała Łybacka.

Posłanka dodała, że rządowy projekt ustawy wprowadza ośmioletnie okresy, w których trzeba zrobić doktorat lub habilitację, tymczasem w podkomisji ustalono, że przepis ten nie obejmie osób już zatrudnionych, które będą pracować wedle takich zasad, na jakich tę pracę rozpoczynały.

Jedna odpowiedź

  1. no nareszcie ktoś zauważył naruszenie praw nabytych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: