Na uczelniach rośnie udział studentów i wykładowców z zagranicy

Studia w wielokulturowym tyglu

Rz

Na uczelniach rośnie udział studentów i wykładowców z zagranicy. To odpowiedź na coraz bardziej wygórowane potrzeby pracodawców……

Polskie uczelnie dopiero uczą się rywalizacji o zagranicznych studentów; według danych GUS ich umiędzynarodowienie nie przekracza 1 proc. Bliżej europejskiej niż krajowej średniej są dwie uczelnie, które znalazły się (już po raz drugi) w tegorocznym rankingu FT: Akademia Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa.

Zdaniem Ewy Barlik, rzecznika Akademii Koźmińskiego, gdzie już co czwarty student magisterskich studiów dziennych pochodzi spoza Polski, uznanie ekspertów rankingu „FT” przekłada się na sukces rekrutacyjny. Od października studia na anglojęzycznym zarządzaniu w ALK podejmie dwukrotnie więcej cudzoziemców niż rok wcześniej i stanowią oni już ponad połowę z 202 studentów I roku.

W SGH w minionym roku akademickim uczyło się ponad 530 cudzoziemców, w tym 260 na studiach dziennych. – Umiędzynarodowienie studiów stanowi poważny wskaźnik rozwoju uczelni – podkreśla Marcin Poznań, rzecznik SGH, która promuje się na zagranicznych serwisach i targach edukacyjnych i rozwija współpracę z zagranicznymi uczelniami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: