Wyrzucona z pracy w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. M. Wańkowicza za poglądy

DZIENNIKARKA WYRZUCONA ZA POGLĄDY

Niezależna.pl

Janina Jankowska, przewodnicząca Rady Programowej TVP, została wyrzucona z pracy w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. M. Wańkowicza. Powód: „pro-pisowskie poglądy”. Dziennikarka poinformowała o tym na swoim blogu na Salonie24.

Od kilku lat prowadzę zajęcia w pewnej wyższej szkole dziennikarstwa. Lubię młodzież i staram się im przekazać tajniki warsztatu i standardy bezstronności. Kilka dni temu otrzymuję telefon od jednego z wykładowców, że znalazłam się na liście do zwolnień z powodu swoich pro-pisowskich poglądów – napisała Jankowska.

Za zwolnieniem dziennikarki stoi były członek PZPR.

Komentarze 4

 1. Jedna władza, jedna elita
  http://www.rp.pl/artykul/243943,531743-Ziemkiewicz–Jedna-wladza–jedna-elita.html

  Rafał Ziemkiewicz 05-09-2010

  Wiadomość o zwolnieniu Janiny Jankowskiej z uznawanej za prestiżową prywatnej szkoły dziennikarskiej dla części środowiska – tej, śmiem twierdzić, która nie uległa jeszcze całkowitej degrengoladzie w propagandowej służbie jedynie słusznej władzy – stanowi wstrząs. …….
  Najciekawsze może, że Jankowskiej wyjaśniono, iż jej zwolnienia żądali… studenci. Bo nie chcą „pisowców”. Za Bieruta (kto pamięta?) to też wcale nie władza szykanowała przedwojennych profesorów; spełniała tylko żądania młodzieży, która dość miała reakcyjnych i klasowo obcych wykładowców.

 2. 06 września 2010 at 07:07
  Janina Jankowska w salonie 24 pisze:

  “NIE ZOSTAŁAM WYRZUCONA !!! Jedynie znalazłam się na liście wykładowców posiadających “pro-pisowskie” poglądy. Lista powstała w wyniku rozmów ze studentami. Szefowie każdej struktury mają prawo dobierać sobie kadrę. Jeśli zaczynają robić to od takich list, to przypomina mi się słynna działalność prezesa Jerzego Targalskiego na terenie Polskiego Radia, którą surowo oceniła Komisja Etyki PR pod moim przewodnictwem.”

 3. NIE ZOSTAŁAM WYRZUCONA !!!
  http://lubczasopismo.salon24.pl/czerwono-zieloni/post/226005,nie-zostalam-wyrzucona
  …….Szkoły powinny odświeżać kadrę, angażować młodszych wykładowców, o różnych umiejętnościach, doświadczeniach i szkołach dziennikarstwa. Jeśliby uznano, ze moje umiejetności są już nie przydatne, bo reportaż radiowy nie ma przyszłości a ja nie potrafię otworzyć się na nowe formy, zgoda. Ale jest odwrotnie, reportaż radiowy ma się dobrze, a zetknięcie z warsztatem rozwija w studencie umiejętności niesłychanie przydatne na każdym miejscu pracy dziennikarza radiowego ( wyczucie formy, budowanie „narracji”, dramaturgii, dociekliwość, rzetelny stosunek do faktów, wrażliwość na innego człowieka,) ,,……

 4. Jeśli po wysłuchaniu dowolnej wypowiedzi prezesa PiSu (polecam tę o samolotach pasażerskich jako kosiarkach do drzew) ma się PiSowskie poglądy, to trzeba się leczyć, a nie kontaktować z młodzieżą. Rozumiem młodzież, że z p. J. nie chce mieć więcej do czynienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: