Program Rozwoju Humanistyki

Humaniści docenieni

Rz

Rząd chce ogłosić Program Rozwoju Humanistyki. W 2011 r. ma przeznaczyć na ten projekt 70 mln zł

Program ma służyć specjalnemu dofinansowaniu badań humanistycznych, które nie mogą liczyć na taki strumień pieniędzy, jaki płynie z Unii Europejskiej na rozwój nauk ścisłych i technicznych…

Pieniądze w ramach programu dzielone będą w drodze konkursów. Pierwsze mają być ogłoszone jesienią. Na 2011 r. rząd ma przeznaczyć na program 70 mln zł. Dziedziny humanistyki, jakie obejmie, to: historia i archeologia, językoznawstwo i literaturoznawstwo, filozofia i religioznawstwo, historia sztuki, bibliologia, archiwistyka, etnologia, antropologia kultury, muzykologia. Na pieniądze mogą też liczyć naukowcy z innych dziedzin, wykorzystujący humanistyczne metody.

Komentarze 2

  1. Następna próba przekładania z jednej kieszeni do drugiej…

  2. Oooo, to humaniści byli do tej pory niedoceniani w Polsce ? Nie wiedziałem…. Zawsze, kiedy włączałem radio, czy telewizor, to ilekroć był wywiad z jakimś „prof.” czy „dr”, to był to najczęściej humanista. No powiedzmy, ze jedynie przedstawiciele nauk medycznych mogą z nimi konkurować, jeśli chodzi o częstość pojawiania się w wywiadach. Natomiast, żeby usłyszeć wywiad z fizykiem, czy matematykiem, to już raczej marna szansa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: