Front Jedności Narodowej w mediach

Między Żakowskim a Paradowską czyli pluralizm III RP

Rz – blog Wildsteina

Rządząca większość zrobi więc wszystko, aby odrzucić sprawozdanie KRRiTV na czas, tak, aby mógł je jeszcze odrzucić p.o. prezydenta, gdyż zwłoka doprowadziłaby do sytuacji, w której o sprawie zadecydowałby wybrany prezydent, a naród polski może pomylić się w wyborach…

Dlatego trzeba śpieszyć się, aby zdążyć wybrać wszystkich członków najwyższej władzy medialnej i aby nie trafił tam nikt niepowołany. W ten sposób KRRiTV zostanie odpolityczniona poprzez mianowanie tam wyłącznie “przyjaciół” PO i Wajdy, tak jak odpolityczniono już IPN, CBA i co się tylko da, a obecnie trwa odpolitycznienie NBP.

A kiedy wszystko zostanie już odpolitycznione, zapanuje pluralizm,

Rachunek sumienia mediów

Rz, Bernard Margueritte 

Czas na zbiorowy rachunek sumienia ludzi mediów. Czy naprawdę wszystko nam wolno? Czy nie mamy misji służenia obywatelom i narodowi? Marzę o tym, aby dziennikarze, którzy w ogromnej większości są znakomitymi fachowcami, zastanowili się na przyszłość, czy naprawdę należy wykonywać nikczemne czasem polecenia swoich szefów, czy może da się odzyskać utraconą godność? 

 

Jedna odpowiedź

  1. Media wszystkie mialy spelniac role obiektywnych rzetelnych publikacji faktów i wskazywac czy wytykac bledy, naduzycia lub lamanie prawa rzadzacych i bezkarnosci urzedników panstwowych a zwlaszcza media publiczne z misja obywatelskiego wychowania. Do tego szkolono nawet wielu specjalistów tzw. dziennikarzy sledczych ale okazalo sie, ze najlepiej kreowac polityke, manipulowac tendecjami czy nawet faktami, zeby zbierac zniwa za poplecznictwo i stronniczosc oszukiwujac naród. Teraz widzimy z jaka zaciekloscia i bez rzenady PO stara sie przejac media publiczne, wykorzystujac nawet sytuacje tragicznej katastrofy, zeby obok zagrabionych juz CBA, NIK, NFZ, BBN, IPN, NBP, RPO, prokuratury takze wyciagac podstepnie reke po KRRiT. Wraca na lamy i srebrny ekran znienawidzona niegdys propaganda sukcesu do lask i staje sie papka i narzedziem kukielki czy pajaca. Od lat trenowano na PiS wykpiwanie, szydzenie, klamliwy wizerunek, tajenie prawdy, przekrecanie faktów na rzecz „jednej wlasciwej” co stalo sie karma, kielbasa wyborcza, moda i obowiazkiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: